UDK-Unreal Development Kit


unreal_development_kit.png
Unreal motorunu duymayan yoktur. Geçmiş örneklerinden ziyade son zamanlarda kullanıldığı yüksek bütçeli yapımlardan biraz örnek versem iyi olacak: Batman Arkham Asylum, Bioshock 1-2, Mass Effect 1-2, Gears of War 1-2, bu ay dergimizde okuyabileceğiniz Borderlands ve son 2 senede çıkmış daha bir çok oyun bu motoru kullandı. Hala da bu motoru kullanan ve yapım aşamasında olan birçok oyun var. 

Epic Games'in yarattığı Unreal Engine 3 bundan sonra ücretsiz olarak kullanılabilecek. Evet yanlış duymadınız. Ticari olmayan ve eğitim amaçlı kullanıma ücretsiz olacak yazılım (Unreal Development Kit), günümüz oyuncuları değil, oyun yapımcısı adayları için inanılmaz bir fırsat. 

Ülkemizde birçok yapımcının becerilerinin gelişeceği,kâr amaçlıyla değil öncelikle eğitim amacıyla günümüzün bilindik ve güncel motorlarından birini kurcalaacağı gün bugündür. Oyun sektöründe değil, aynı zamanda animasyon, askeri simülasyon ve birçok yan dalda da kullanılan Unreal Development Kit'i indirmek için tıklayınız. Eğer aşırı yoğunluktan yavaşlarsa şuradan farklı sunucuların listesini bulabilirsiniz. 
Sadece 562.8 MB olduğunu belirmeden geçmeyelim.

2 yorum: